BZD27C5V1P-HE3-08
MFR.Part #
BZD27C5V1P-HE3-08
JLCPCB Part #
C5565668
Description
-65℃~+175℃ 1 Independent 4.8V~5.4V 5.1V 5uA@1V 6Ω 800mW DO-219AB(SMF) Zener Diodes ROHS