BZD27C36P-M3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZD27C36P-M3-18
JLCPCB Part #
C17314055
Package
DO-219AB(SMF)
Description
1uA@27V 36V 40Ω 800mW DO-219AB(SMF) Zener Diodes ROHS