BZD27C15P-M3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZD27C15P-M3-18
JLCPCB Part #
C7092976
Package
DO-219AB(SMF)
Description
-65℃~+175℃ 1 Independent 10Ω 13.8V~15.6V 15V 1uA@11V 800mW DO-219AB(SMF) Zener Diodes ROHS