AZ23C6V8-HE3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
AZ23C6V8-HE3-18
JLCPCB Part #
C6748176
Package
SOT-23-3
Description
-55℃~+150℃ 1 Pair Common Anode 100nA@3V 300mW 6.46V~7.14V 6.8V 80Ω 8Ω ±5% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS