5KP90A-E3/54
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP90A-E3/54
JLCPCB Part #
C1978884
Description
111V 146V 2uA 34.2A@10/1000us 5kW@10/1000us 90V TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD)