5KP16AHE3/54
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP16AHE3/54
JLCPCB Part #
C1984138
Description
-55℃~+175℃ 16V 19.7V 192A@10/1000us 26V 2uA 5kW@10/1000us TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS