5KP15A-E3/54
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP15A-E3/54
JLCPCB Part #
C1975750
Package
P600
Description
15V 18.5V 205A@10/1000us 24.4V 2uA 5kW@10/1000us TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD)