5KP15AHE3/54
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP15AHE3/54
JLCPCB Part #
C3698469
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 15V 16.7V 205A 24.4V 2uA 5kW TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS