500D158M016EH2
MFR.Part #
500D158M016EH2
JLCPCB Part #
C1604630
Package
Plugin,D11xL38mm
Description
-40℃~+85℃ 11mm 1500uF 16V 2000hrs@85℃ 38mm ±20% 插件,D11xL38mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded