AR03BTC2501
MFR.Part #
AR03BTC2501
JLCPCB Part #
C304065
Description
-55℃~+155℃ 2.5kΩ 50V 62.5mW Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS