AR03BTC1001
MFR.Part #
AR03BTC1001
JLCPCB Part #
C412379
Description
-55℃~+155℃ 1kΩ 50V 62.5mW Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS