TFCR0805-8W-C-40R2DT-1K
MFR.Part #
TFCR0805-8W-C-40R2DT-1K
JLCPCB Part #
C3936294
Description
-55℃~+155℃ 125mW 40.2Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS