TFCR0402-16W-E-38R3BT-1K
MFR.Part #
TFCR0402-16W-E-38R3BT-1K
JLCPCB Part #
C4219972
Description
-55℃~+155℃ 38.3Ω 62.5mW Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS