HPTF0603-SC-82R0FT
Extended
Manufacturer
Venkel
MFR.Part #
HPTF0603-SC-82R0FT
JLCPCB Part #
C4000848
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 167mW 82Ω Thin Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS