HPCR0402-R-5602FT
Extended
Manufacturer
Venkel
MFR.Part #
HPCR0402-R-5602FT
JLCPCB Part #
C4133205
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 125mW 56kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS