SCR0805F36K
MFR.Part #
SCR0805F36K
JLCPCB Part #
C5140079
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 36kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS