SCR0805F300R
MFR.Part #
SCR0805F300R
JLCPCB Part #
C3016634
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 300Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS