SCR0603FR500
MFR.Part #
SCR0603FR500
JLCPCB Part #
C3016460
Description
-55℃~+155℃ 100mW 500mΩ 75V Thick Film Resistor ±1% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS