SCR0402F6K8
MFR.Part #
SCR0402F6K8
JLCPCB Part #
C3015817
Description
-55℃~+155℃ 50V 6.8kΩ 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS