SCR0402F1K96
MFR.Part #
SCR0402F1K96
JLCPCB Part #
C3015657
Description
-55℃~+155℃ 1.96kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS