UM1560S-36
MFR.Part #
UM1560S-36
JLCPCB Part #
C5180320
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 115uVrms 250mV@(200mA) 3.5uA 3.6V 300mA 56dB@(100Hz) 8V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS