UM1550S-18
MFR.Part #
UM1550S-18
JLCPCB Part #
C7433886
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 115uVrms 2.5uA 250mA 250mV@(200mA) 56dB@(100Hz) 8V Fixed Over Current Protection Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS