UM1450Y-28
Extended
Manufacturer
Union Semiconductor
MFR.Part #
UM1450Y-28
JLCPCB Part #
C20846377
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃ 1 16V 2.8V 240uVrms 250mA 2uA 300mV@(150mA) 40dB@(100Hz) Enable Fixed Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS