UK-B0233-G1.9-250
MFR.Part #
UK-B0233-G1.9-250
JLCPCB Part #
C2798159
Package
SMD-4P,5.2x5.2mm
Description
-25℃~+80℃ 1.9mm 100,000 cycles 12V 2.5N 5.2mm 5.2mm 50mA Black No Round Button SMD(SMT) Tab SPST Surface Mount,Vertical Without Bracket SMD-4P,5.2x5.2mm Tactile Switches ROHS