UK-B0232G15-SP25Y
MFR.Part #
UK-B0232G15-SP25Y
JLCPCB Part #
C493271
Package
SMD-4P,5.2x5.2mm
Description
-25℃~+80℃ 1.5mm 100,000 cycles 12V 2.5N 5.2mm 5.2mm 50mA Black J-Lead No Round Button SPST Surface Mount,Vertical Without Bracket SMD-4P,5.2x5.2mm Tactile Switches ROHS