UK-B0228-G7.5-250
MFR.Part #
UK-B0228-G7.5-250
JLCPCB Part #
C620166
Package
SMD-4P,6x6mm
Description
-20℃~+70℃ 100,000 cycles 12V 2.5N 50mA 6mm 6mm 7.5mm Black Gull Wing No Round Button SPST Surface Mount,Vertical Without Bracket SMD-4P,6x6mm Tactile Switches ROHS