UK-B0228-G10-160
MFR.Part #
UK-B0228-G10-160
JLCPCB Part #
C620322
Package
SMD-4P,6x6mm
Description
-20℃~+70℃ 1.6N 100,000 cycles 10mm 12V 50mA 6mm 6mm Black Gull Wing No Round Button SPST Surface Mount,Vertical Without Bracket SMD-4P,6x6mm Tactile Switches ROHS