UK-B02130-G3.5-250
MFR.Part #
UK-B02130-G3.5-250
JLCPCB Part #
C556655
Package
SMD-4P,6.2x6.2mm
Description
-20℃~+70℃ 100,000 cycles 12V 2.5N 3.5mm 50mA 6.2mm 6.2mm Blue Gull Wing No Round Button SPST Surface Mount,Vertical Without Bracket SMD-4P,6.2x6.2mm Tactile Switches ROHS