UK-B02130G31-BN-SP18Y
MFR.Part #
UK-B02130G31-BN-SP18Y
JLCPCB Part #
C493291
Package
SMD,6.6x6.4mm
Description
-20℃~+70℃ 1.8N 100,000 cycles 24V 3.1mm 50mA 6.4mm 6.6mm Gull Wing No Round Button SPST Surface Mount,Vertical White Without Bracket SMD,6.6x6.4mm Tactile Switches ROHS