UK-B02123T-G10-160
Extended
Manufacturer
USAKRO
MFR.Part #
UK-B02123T-G10-160
JLCPCB Part #
C7428416
Package
SMD,6.2x6.2mm
Description
1.6N 100,000 cycles 10mm 12V 50mA 6.15mm 6.15mm Gull Wing No Round Button SPST Surface Mount,Vertical Without Bracket SMD,6.2x6.2mm Tactile Switches ROHS