UK-2.54-6ALT
Extended
Manufacturer
USAKRO
MFR.Part #
UK-2.54-6ALT
JLCPCB Part #
C2997415
Package
SMD,P=2.54mm
Description
-25℃~+85℃ 1 1x6P 2.54mm 250V 3A 6 6P 7.8mm 7.9mm Brass LCP Surface Mount,Vertical Tin UL94V-0 XH SMD,P=2.54mm Wire To Board Connector ROHS