UK-2.54-5AWT
Extended
Manufacturer
USAKRO
MFR.Part #
UK-2.54-5AWT
JLCPCB Part #
C2997409
Package
SMD,P=2.54mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 1 1x5P 2.54mm 250V 3A 5 5P 6mm 7.8mm Brass LCP Surface Mount, Right Angle Tin UL94V-0 XH SMD,P=2.54mm,卧贴 Wire To Board Connector ROHS