U6206-33NR
Extended
Manufacturer
UNI-SEMIC
MFR.Part #
U6206-33NR
JLCPCB Part #
C41374769
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃ 1 3.3V 300mA 30uVrms 350mV@(100mA) 3uA 50dB@(1kHz) 8V Fixed Positive Short Circuit Protection SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS