RMC08051.5K1%N
MFR.Part #
RMC08051.5K1%N
JLCPCB Part #
C269739
Description
-55℃~+155℃ 1.5kΩ 125mW 150V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS