RMC06035.36K1%N
MFR.Part #
RMC06035.36K1%N
JLCPCB Part #
C269500
Description
-55℃~+155℃ 100mW 5.36kΩ 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS