RMC06035.1K1%N
Extended
Manufacturer
TyoHM
MFR.Part #
RMC06035.1K1%N
JLCPCB Part #
C269716
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 5.1kΩ 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS