RMC06031.5K1%N
MFR.Part #
RMC06031.5K1%N
JLCPCB Part #
C269443
Description
-55℃~+155℃ 1.5kΩ 100mW 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS