RMC04027.5K1%N
MFR.Part #
RMC04027.5K1%N
JLCPCB Part #
C325523
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 7.5kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS