RMC04021.5K1%N
MFR.Part #
RMC04021.5K1%N
JLCPCB Part #
C269672
Description
-55℃~+155℃ 1.5kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS