TSF16N50MR
Extended
Manufacturer
Truesemi
MFR.Part #
TSF16N50MR
JLCPCB Part #
C382361
Package
TO-220F
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 16A 200pF 30pF 38.5W 38nC@10V 3nF 400mΩ@10V 4V 500V N-Channel TO-220F MOSFETs ROHS