TSA40N20M
Extended
Manufacturer
Truesemi
MFR.Part #
TSA40N20M
JLCPCB Part #
C3647135
Package
TO-3P
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 2.684nF@25V 200V 260W 40A 4V@250uA 50pF 62nC@10V 65mΩ@10V N-Channel TO-3P MOSFETs ROHS