TSA28N50M
Extended
Manufacturer
Truesemi
MFR.Part #
TSA28N50M
JLCPCB Part #
C439874
Package
TO-3P-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 170mΩ@10V 28A 290W 4V 500V 520pF 55pF 6.5nF 90nC@400V N-Channel TO-3P-3 MOSFETs ROHS