TSA20N50MR
Extended
Manufacturer
Truesemi
MFR.Part #
TSA20N50MR
JLCPCB Part #
C3647145
Package
TO-3P-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 20A 280W 3.6nF@25V 300mΩ@10V 400pF 40pF@25V 4V@250uA 500V 70nC@10V N-Channel TO-3P-3 MOSFETs ROHS