XC9142B44CMR-G
MFR.Part #
XC9142B44CMR-G
JLCPCB Part #
C2473849
Package
SOT-25
Description
-40℃~+85℃@(TA) 1 1.2MHz 4.4V 500mA 650mV~6V Boost Boost Built-in Fixed Yes SOT-25 DC-DC Converters ROHS