XC6701DD92JR-G
MFR.Part #
XC6701DD92JR-G
JLCPCB Part #
C3743879
Package
TO-252
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 28V 50dB@(1kHz) 850mV@(100mA) 9.2V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Thermal Shutdown Positive TO-252 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS