XC6505B201PR-G
MFR.Part #
XC6505B201PR-G
JLCPCB Part #
C5837439
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 10.5V 200mA 2V 5.5uA 60dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS