XC6503B501MR-G
Extended
Manufacturer
Torex Semicon
MFR.Part #
XC6503B501MR-G
JLCPCB Part #
C6754976
Package
SOT-25
Description
-40℃~+85℃ 1 15uA 500mA 55dB@(1kHz) 5V 6V Fixed Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS