XC6503B501GR-G
MFR.Part #
XC6503B501GR-G
JLCPCB Part #
C5837240
Package
USP-4
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 15uA 500mA 55dB@(1kHz) 5V 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive USP-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS