XC6501A3017R-G
Extended
Manufacturer
Torex Semicon
MFR.Part #
XC6501A3017R-G
JLCPCB Part #
C7393800
Package
USPN-4(0.9x1.2)
Description
-40℃~+85℃ 1 140mV@(100mA) 20uA 300mA 3V 50dB@(1kHz) 6V Fixed Positive USPN-4(0.9x1.2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS