XC62KN5002MR-G
MFR.Part #
XC62KN5002MR-G
JLCPCB Part #
C19259415
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃ 1 100mA 10V 120mV@(50mA)、380mV@(100mA) 3uA 5V Fixed Negative Over Current Protection SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS